Iľanovská dolina

Kraj/Krajina
Žilinský kraj
Región
Liptov
Vzdialenosť
22 Km
Priemerný čas
02:00:00
Obtiažnosť
Ľahká
Vhodné pre bicykel
Trek
Hodnotenie
Nehodnotené
Terén
10% offroad, 90% asfalt

Prevýšenie

Prevýšenie

ilanovskadolina.kmz (18.609KB)
ilanovskadolina.gpx (144.668KB)
Upozornenie: GPS dáta je potrebné upraviť pre Váš prístroj a cyklotrasu odporúčame pred jazdou priamo v prístroji skontrolovať.

Popis cyklotrasy

Z Lipt. Mikuláša po hlavnej do Iľanova

Cyklotrasa začína a aj končí v centre mesta Liptovský Mikuláš. Z Liptovského Mikuláša sa vydáme smerom na vodný areál a pokračujeme hlavnou cestou popod dialničný most do obce Iľanovo. Cez obec pokračujeme stále rovno, prejdeme po ľavej strane najprv okolo ihrísk, neskôr po pravej strane okolo poľnohospodárskeho družstva.

Celou dolinou po žltej

Od konce obce vedie cyklistická trasa krásnym prevažne lopúchovým prostredím po žltej turistickej značke a je zároveň aj značenou cyklotrasou. Po cca 1km je malá vodná hrádza, pri ktorej je pekné miesto s tromi ohniskami, vhodné na pohodovú opekačku. Asi po 3,5km je možnosť odbočiť vpravo po zelenej značenej turistickej trase smerom na Demänovskú dolinu. My však pokračujeme rovno po asfaltovej ceste, ktorá sa asi po 700m zmení na kamenistú cestu.

Od tohto miesta začína aj strmšie stúpanie, ktoré pokračuje až ku skalným vrátam.Za skalnými vrátami sa po chvíľke stúpania po pravej strane objaví obrovská skala. Tu sa môžete otočiť a užiť si parádny zjazd dole Iľanovskou dolinou, je možné ešte aj pokračovať okolo horárne, vyšľapať na hrebeň a prejsť napr. do Jánskej doliny - toto však popíšeme v inej cyklotrase, táto alternatíva však už vhodná pre cyklovozík nie je...).

Z Iľanova do Ploštína

V Iľanove odbočíme doľava, kde sa kratším stúpaním dostaneme na kopček medzi Iľanovom a Ploštínom, odkiaľ sú veľmi pekné výhľady na Liptovský Mikuláš, Západne Tatry a Chočské vrchy. Z Ploštína už len zbehneme po hlavnej ceste do centra Liptovského Mikuláša (nás tu zastihla poriadna letná prietrž mračien.

Fotogaléria

Recenzie

Cykloobchody a servis bicyklov

DEMO obchod - Platený profil, Liptovský Mikuláš Bellova 696/2, 03101 10490
Kubicašport, Žilina Osloboditeľov 17, 01001 Žilina
Škvarka CYKLO ŠPORT, Dolný Kubín Radlinského 30, 026 01 Dolný Kubín
ELITE BIKE, Dolný Kubín Aleja Slobody 3054, 026 01 Dolný Kubín
VELO sprint - original bike shop, Žilina A.Kmeťa 1, 010 01 Žilina
Elitebikes Oravska 2351/2, 01001 Žilina
Ľudovít Weck-Datamarket Bratislavská 31, 01001 Žilina
MD-centrum Košťany nad Turcom 283, 03841 Košťany nad Turcom

Podobné cyklistické trasy